Szabadgondolat: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→1) |
No edit summary |
||
Line 15: | Line 15: | ||
| MOZGALOM | | MOZGALOM | ||
| Movement | | Movement | ||
|- | |||
| OKTATÁSÜGY | |||
| Education | |||
|} | |} | ||
Line 56: | Line 59: | ||
| 22-25 | | 22-25 | ||
|- | |- | ||
| Az egyke körül | | Az egyke körül | ||
| About the one | | About the one | ||
| Fazekas Sándor | | Fazekas Sándor | ||
Line 91: | Line 94: | ||
| 41-42 | | 41-42 | ||
|- | |- | ||
| Világi erkölcstanítás | | Világi erkölcstanítás | ||
| | | Worldly Morality Teaching | ||
| Strickerné dr. Polányi Laura. | | Strickerné dr. Polányi Laura. | ||
| 43-45 | | 43-45 | ||
|- | |- | ||
| 546 előadás! | | 546 előadás! | ||
| | | 546 lectures! | ||
| –ő. | | –ő. | ||
| 46-47 | | 46-47 | ||
|- | |- | ||
| SZEMLE | | (SZEMLE) | ||
| | | | ||
| KM | | KM | ||
Line 107: | Line 110: | ||
|- | |- | ||
| A mi lapunk | | A mi lapunk | ||
| | | It's our lap | ||
| Lengyel Imre | | Lengyel Imre | ||
| 52 | | 52 | ||
|- | |- | ||
| A Szabadgondolat szövetsége | | A Szabadgondolat szövetsége | ||
| | | The Freedom of Thought Association | ||
| (Rub.) | | (Rub.) | ||
| 53-56 | | 53-56 |
Revision as of 15:35, 30 April 2017
Rubrics:
Original name | English name |
---|---|
TERMÉSZETTUDOMÁNY | Natural science |
TÁRSADALMI KÉRDÉSEK | Social Issues |
SZEMLE | Enquiry |
MOZGALOM | Movement |
OKTATÁSÜGY | Education |
1909
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Szabadgondolat | Free Thought | Vámos Henrik | |
Gróf Tisza István és a szabadgondolkozás | Count Tisza István and free thinking | Gróf Tisza István + Székely Aladár | |
Szabadgondolat és türelmesség | Freedom and patience | Messinger Simon | 13-16 |
Gondolkozásunk szabadsága és társadalmunk rendje | Freedom of thought and the order of our society | Rónai Zoltán | 16-18 |
Prohászka filozófiája | Prohaska's philosophy | Vn. | 18-21 |
Herczeg Ferenc Magyarországa | Ferenc Herczeg('s) Hungary | Pogány József | 22-25 |
Az egyke körül | About the one | Fazekas Sándor | 26-29 |
Álszekularizáció | Secularization | Bosnyák Béla | 29-30 |
A magyar tudomány veszedelme | The peril of Hungarian science | B. I. | 30-31 |
(TERMÉSZETTUDOMÁNY) | Strophantus. | 33-35 | |
A fejlődés mechanikája | Mechanics of development | Kende Zsigmond | 35-39 |
A földgáz keletkezése | The generation of natural gas | Κ. Μ. | 40-41 |
Az eleinek átváltozása | Change of gestures | nd. | 41-42 |
Világi erkölcstanítás | Worldly Morality Teaching | Strickerné dr. Polányi Laura. | 43-45 |
546 előadás! | 546 lectures! | –ő. | 46-47 |
(SZEMLE) | KM | 48-49 | |
A mi lapunk | It's our lap | Lengyel Imre | 52 |
A Szabadgondolat szövetsége | The Freedom of Thought Association | (Rub.) | 53-56 |
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
A klerikalizmus programmbeszéde | y. | 57-58 | |
Új Dózsa és új Zápolyák | Pogány József | 59-62 | |
Goethe világfelfogása | Kutasi Elemér. | 63-67 | |
Szocializmus és szabadgondolkozás | Tímár Miklós | 68-71 | |
Az új antiszemitizmus | vj. | 71-72 | |
Az öntudatlan megismerése | Ferenczi Sándor | 73-78 | |
Az egyház és a leszármazástan | K. Zs. | 79-80 | |
A szervek működéseinek kölcsönös szabályozásáról | H. Gy. | 80-81 | |
Modern erkölcstan az iskolában | Leszner Rudolf | 82-83 | |
Minimális programm – maximális perfídia | V. H. | 87-88 |
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Atheizmus | Helvéth Géza | 95-96 | |
Az állam és az egyházak elválasztása | Rab Pál | 96-98 | |
Goethe világfelfogása (II) | Kutast Elemér | 98-104 | |
Vallás és szocializmus | Kunfi Zsigmond | 106-108 | |
Az energia-tanról | Strophantus | 110-116 | |
Freud álomelméletéről | Hárnik Jenő | 116-117 | |
„Mi nem küzdünk a vallás ellen | P. K. | 118 |
4
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
A szabadoktatásért | Pólányi Károly | 124-127[1] | |
Hadsereg és kultúra | Ibó György | 128-130 | |
5
6
7
8
9
10
11
12
1910
1911
1912
1913
1914
1919
- ↑ P. 126 is missing.