Szabadgondolat: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→2) |
(→3) |
||
Line 157: | Line 157: | ||
=== 3 === | === 3 === | ||
{| class="wikitable" | |||
! Original name | |||
! English name | |||
! Author | |||
! Pages | |||
|- | |||
| Atheizmus | |||
| | |||
| Helvéth Géza | |||
| 95-96 | |||
|- | |||
| Az állam és az egyházak elválasztása | |||
| | |||
| Rab Pál | |||
| 96-98 | |||
|- | |||
| Goethe világfelfogása (II) | |||
| | |||
| Kutast Elemér | |||
| 98-104 | |||
|- | |||
| Vallás és szocializmus | |||
| | |||
| Kunfi Zsigmond | |||
| 106-108 | |||
|- | |||
| Az energia-tanról | |||
| | |||
| | |||
| 110- | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
=== 4 === | === 4 === | ||
=== 5 === | === 5 === |
Revision as of 15:12, 30 April 2017
1909
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Szabadgondolat | Vámos Henrik | ||
Gróf Tisza István és a szabadgondolkozás | Gróf Tisza István + Székely Aladár | ||
Szabadgondolat és türelmesség | Messinger Simon | 13-16 | |
Gondolkozásunk szabadsága és társadalmunk rendje | Rónai Zoltán | 16-18 | |
Prohászka filozófiája | Vn. | 18-21 | |
Herczeg Ferenc Magyarországa | Pogány József | 22-25 | |
Az egyke körül (TÁRSADALMI KÉRDÉSEK) | Fazekas Sándor | 26-29 | |
Álszekularizáció | Bosnyák Béla | 29-30 | |
A magyar tudomány veszedelme. | B. I. | 30-31 | |
TERMÉSZETTUDOMÁNY | Strophantus. | 33-35 | |
A fejlődés mechanikája | Kende Zsigmond | 35-39 | |
A földgáz keletkezése | Κ. Μ. | 40-41 | |
Az eleinek átváltozása | nd. | 41-42 | |
Világi erkölcstanítás (OKTATÁSÜGY) | Strickerné dr. Polányi Laura. | 43-45 | |
546 előadás! | –ő. | 46-47 | |
SZEMLE | KM | 48-49 | |
A mi lapunk | Lengyel Imre | 52 | |
A Szabadgondolat szövetsége | (Rub.) | 53-56 |
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
A klerikalizmus programmbeszéde | y. | 57-58 | |
Új Dózsa és új Zápolyák | Pogány József | 59-62 | |
Goethe világfelfogása | Kutasi Elemér. | 63-67 | |
Szocializmus és szabadgondolkozás | Tímár Miklós | 68-71 | |
Az új antiszemitizmus | vj. | 71-72 | |
Az öntudatlan megismerése | Ferenczi Sándor | 73-78 | |
Az egyház és a leszármazástan | K. Zs. | 79-80 | |
A szervek működéseinek kölcsönös szabályozásáról | H. Gy. | 80-81 | |
Modern erkölcstan az iskolában | Leszner Rudolf | 82-83 | |
Minimális programm – maximális perfídia | V. H. | 87-88 |
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Atheizmus | Helvéth Géza | 95-96 | |
Az állam és az egyházak elválasztása | Rab Pál | 96-98 | |
Goethe világfelfogása (II) | Kutast Elemér | 98-104 | |
Vallás és szocializmus | Kunfi Zsigmond | 106-108 | |
Az energia-tanról | 110- | ||