Szabadgondolat: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→1909) |
(→1) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
== 1909 == | == 1909 == | ||
=== 1 === | === 1 === | ||
{| | |||
! Original name | |||
! English name | |||
! Author | |||
! Pages | |||
|- | |||
| Szabadgondolat | |||
| | |||
| Vámos Henrik | |||
| | |||
|- | |||
| Gróf Tisza István és a szabadgondolkozás | |||
| | |||
| Gróf Tisza István + Székely Aladár | |||
| | |||
|- | |||
| Szabadgondolat és türelmesség | |||
| | |||
| Messinger Simon | |||
| 13-16 | |||
|- | |||
| Gondolkozásunk szabadsága és társadalmunk rendje | |||
| | |||
| Rónai Zoltán | |||
| 16-18 | |||
|- | |||
| Prohászka filozófiája | |||
| | |||
| Vn. | |||
| 18-21 | |||
|- | |||
| Herczeg Ferenc Magyarországa | |||
| Pogány József | |||
| | |||
| 22-25 | |||
|- | |||
| Az egyke körül (TÁRSADALMI KÉRDÉSEK) | |||
| | |||
| Fazekas Sándor | |||
| 26-29 | |||
|- | |||
| Álszekularizáció | |||
| | |||
| Bosnyák Béla | |||
| 29-30 | |||
|- | |||
| A magyar tudomány veszedelme. | |||
| | |||
| B. I. | |||
| 30-31 | |||
|- | |||
| TERMÉSZETTUDOMÁNY | |||
| | |||
| Strophantus. | |||
| 33-35 | |||
|- | |||
| A fejlődés mechanikája | |||
| | |||
| Kende Zsigmond | |||
| 35-39 | |||
|- | |||
| A földgáz keletkezése | |||
| | |||
| Κ. Μ. | |||
| 40-41 | |||
|- | |||
| Az eleinek átváltozása | |||
| | |||
| nd. | |||
| 41-42 | |||
|- | |||
| Világi erkölcstanítás (OKTATÁSÜGY) | |||
| | |||
| Strickerné dr. Polányi Laura. | |||
| 43-45 | |||
|- | |||
| 546 előadás! | |||
| | |||
| –ő. | |||
| 46-47 | |||
|- | |||
| SZEMLE | |||
| | |||
| KM | |||
| 48-49 | |||
|- | |||
| A mi lapunk | |||
| | |||
| Lengyel Imre | |||
| 52 | |||
|- | |||
| A Szabadgondolat szövetsége | |||
| | |||
| (Rub.) | |||
| 53-56 | |||
|} | |||
=== 2 === | === 2 === |
Revision as of 14:17, 30 April 2017
1909
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Szabadgondolat | Vámos Henrik | ||
Gróf Tisza István és a szabadgondolkozás | Gróf Tisza István + Székely Aladár | ||
Szabadgondolat és türelmesség | Messinger Simon | 13-16 | |
Gondolkozásunk szabadsága és társadalmunk rendje | Rónai Zoltán | 16-18 | |
Prohászka filozófiája | Vn. | 18-21 | |
Herczeg Ferenc Magyarországa | Pogány József | 22-25 | |
Az egyke körül (TÁRSADALMI KÉRDÉSEK) | Fazekas Sándor | 26-29 | |
Álszekularizáció | Bosnyák Béla | 29-30 | |
A magyar tudomány veszedelme. | B. I. | 30-31 | |
TERMÉSZETTUDOMÁNY | Strophantus. | 33-35 | |
A fejlődés mechanikája | Kende Zsigmond | 35-39 | |
A földgáz keletkezése | Κ. Μ. | 40-41 | |
Az eleinek átváltozása | nd. | 41-42 | |
Világi erkölcstanítás (OKTATÁSÜGY) | Strickerné dr. Polányi Laura. | 43-45 | |
546 előadás! | –ő. | 46-47 | |
SZEMLE | KM | 48-49 | |
A mi lapunk | Lengyel Imre | 52 | |
A Szabadgondolat szövetsége | (Rub.) | 53-56 |