Szabadgondolat: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→3) |
(→4) |
||
Line 230: | Line 230: | ||
|- | |- | ||
| [[A szabadoktatásért]] | | [[A szabadoktatásért]] | ||
| | | A Free Education | ||
| Pólányi Károly | | Pólányi Károly | ||
| 124-127<ref>P. 126 is missing.</ref> | | 124-127<ref>P. 126 is missing.</ref> | ||
|- | |- | ||
| Hadsereg és kultúra | | Hadsereg és kultúra | ||
| | | Army and Culture | ||
| Ibó György | | Ibó György | ||
| 128-130 | | 128-130 | ||
|- | |- | ||
| | | A szabadgondolkodó Ibsen | ||
| | | The Free Thinker Ibsen (?) | ||
| | | Waltner Jenő | ||
| | | 131-135 | ||
|- | |||
| A magyar gyermekvédelem | |||
| Hungarian Child Protection | |||
| I. K. | |||
| 136-138 | |||
|- | |||
| Nemzeti jog és demokratikus fejlődés | |||
| National law and democratic development | |||
| sz. a. | |||
| 138-139 | |||
|- | |||
| A tőke és a munka harca, írta Szabó Ervin | |||
| The struggle for capital and work, written by Ervin Szabó | |||
| Η. Β. | |||
| 139-140 | |||
|- | |- | ||
| | | Kunfi Zsigmond: A másik út | ||
| | | | ||
| | | −kas. | ||
| | | 140-141 | ||
|- | |- | ||
| | | Az életjelenségek mechanisztikus mag | ||
| | | Life phenomena are mechanistic core | ||
| | | Kende Zsigmond | ||
| | | 142-148 | ||
|- | |- | ||
| | | Az energia-elv alkalmazásaiból | ||
| | | From the applications of energy | ||
| | | Strophantus | ||
| | | 148-151 | ||
|- | |- | ||
| | | A föld történetéből | ||
| | | From the History of the Earth | ||
| | | KM | ||
| | | 151 | ||
|- | |- | ||
| | | Az elárult és megmentett haza | ||
| | | The betrayed and rescued home | ||
| | | lt | ||
| | | 152-154 | ||
|- | |- | ||
| Mozgalom | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | 155-156 | ||
|} | |} | ||
Revision as of 18:15, 27 July 2018
Don't forget to:
Rubrics:
Original name | English name |
---|---|
TERMÉSZETTUDOMÁNY | Natural science |
TÁRSADALMI KÉRDÉSEK | Social Issues |
SZEMLE | Enquiry |
MOZGALOM | Movement |
OKTATÁSÜGY | Education |
1911
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Szabadgondolat | Free Thought | Vámos Henrik | 1-4 |
Gróf Tisza István és a szabadgondolkozás | Count Tisza István and free thinking | Gróf Tisza István + Székely Aladár | 4-12 |
Szabadgondolat és türelmesség | Freedom and patience | Messinger Simon | 13-16 |
Gondolkozásunk szabadsága és társadalmunk rendje | Freedom of thought and the order of our society | Rónai Zoltán | 16-18 |
Prohászka filozófiája | Prohaska's philosophy | Vn. | 18-21 |
Herczeg Ferenc Magyarországa | Ferenc Herczeg('s) Hungary | Pogány József | 22-25 |
Az egyke körül | About the one | Fazekas Sándor | 26-29 |
Álszekularizáció | Secularization | Bosnyák Béla | 29-30 |
A magyar tudomány veszedelme | The peril of Hungarian science | B. I. | 30-31 |
(TERMÉSZETTUDOMÁNY) | Strophantus. | 33-35 | |
A fejlődés mechanikája | Mechanics of development | Kende Zsigmond | 35-39 |
A földgáz keletkezése | The generation of natural gas | Κ. Μ. | 40-41 |
Az eleinek átváltozása | Change of gestures | nd. | 41-42 |
Világi erkölcstanítás | Worldly Morality Teaching | Strickerné dr. Polányi Laura | 43-45 |
546 előadás! | 546 lectures! | –ő. | 46-47 |
(SZEMLE) | KM | 48-49 | |
A mi lapunk | It's our lap | Lengyel Imre | 52 |
A Szabadgondolat szövetsége | The Freedom of Thought Association | (Rub.) | 53-56 |
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
A klerikalizmus programmbeszéde | The Agenda of Clericalism | y. | 57-58 |
Új Dózsa és új Zápolyák | Pogány József | 59-62 | |
Goethe világfelfogása | Goethe's worldview | Kutasi Elemér. | 63-67 |
Szocializmus és szabadgondolkozás | Socialism and free Thinking | Tímár Miklós | 68-71 |
Az új antiszemitizmus | The new antisemitism | vj. | 71-72 |
Az öntudatlan megismerése | Knowing unconsciously | Ferenczi Sándor | 73-78 |
Az egyház és a leszármazástan | The Church and the Descendants | K. Zs. | 79-80 |
A szervek működéseinek kölcsönös szabályozásáról | Mutual Regulation of Organs | H. Gy. | 80-81 |
Modern erkölcstan az iskolában | Modern Morality at School | Leszner Rudolf | 82-83 |
Minimális programm – maximális perfídia | Minimum Program - maximum Perfidy | V. H. | 87-88 |
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Atheizmus | Atheism | Helvéth Géza | 95-96 |
Az állam és az egyházak elválasztása | Separation of State and Churches | Rab Pál | 96-98 |
Goethe világfelfogása (II) | Goethe's worldview (II) | Kutast Elemér | 98-104 |
Vallás és szocializmus | Religion and Socialism | Kunfi Zsigmond | 106-108 |
Az energia-tanról | Strophantus | 110-116 | |
Freud álomelméletéről | Freud's dream theory | Hárnik Jenő | 116-117 |
Mi nem küzdünk a vallás ellen | We do not fight Religion | P. K. | 118-123 |
4
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
A szabadoktatásért | A Free Education | Pólányi Károly | 124-127[1] |
Hadsereg és kultúra | Army and Culture | Ibó György | 128-130 |
A szabadgondolkodó Ibsen | The Free Thinker Ibsen (?) | Waltner Jenő | 131-135 |
A magyar gyermekvédelem | Hungarian Child Protection | I. K. | 136-138 |
Nemzeti jog és demokratikus fejlődés | National law and democratic development | sz. a. | 138-139 |
A tőke és a munka harca, írta Szabó Ervin | The struggle for capital and work, written by Ervin Szabó | Η. Β. | 139-140 |
Kunfi Zsigmond: A másik út | −kas. | 140-141 | |
Az életjelenségek mechanisztikus mag | Life phenomena are mechanistic core | Kende Zsigmond | 142-148 |
Az energia-elv alkalmazásaiból | From the applications of energy | Strophantus | 148-151 |
A föld történetéből | From the History of the Earth | KM | 151 |
Az elárult és megmentett haza | The betrayed and rescued home | lt | 152-154 |
Mozgalom | 155-156 |
5
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
6
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
7
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
8
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
9
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
10
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
11
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
12
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
1912
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Világi erkölcstanítás | Strickerné dr. Polányi Laura | 43-45 | |
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
„Mi nem küzdünk a vallás ellen | P. K. | 118-120 | |
4
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
5
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
6
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
7
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
8
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
9
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
10
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
11
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
12
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
1913
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
4
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
5
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
6
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
7
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
8
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
9
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
10
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
11
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
12
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
1914
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
Tisza, Khuen és Scotus Viator | Polányi Adolf | 2-4 | |
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
4
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
5
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
6
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
7
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
8
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
9
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
10
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
11
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
12
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
1919
1
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
2
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
3
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
4
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
5
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
6
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
7
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
8
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
9
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
10
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
11
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
12
Original name | English name | Author | Pages |
---|---|---|---|
- ↑ P. 126 is missing.